טיח גבס או טיח רגיל – כך תדעו מה לבחור

טיח גבס או טיח רגיל

עד לפני כמה שנים כל הטייחים השתמשו בטיח על בסיס צמנטי מכיוון שלא היה טיח אחר. אך היום קיים גם טיח על בסיס גבס שיש לו יתרונות רבים ולכן טייחים רבים מעדיפים להשתמש בו.

טיח רגיל 

כדי לבצע עבודת טיח באמצעות טיח צמנטי מערבלים את החומר עם מים על פי דרגת הסמיכות הרצויה. לאחר מכן מרטיבים את פני השטח וכשהוא רטוב מורחים את הקירות הפנימיים בבית בשכבה אחת של הרבצה ושכבה אחת של מילוי למחרת.

אם מדובר בקיר חיצוני, מבצעים מהלך זהה בהכנה אך מורחים שלוש שכבות על המשטח הרטוב של הקיר. מדובר בחומר שהוא כבד ולכן מניחים בכל פעם כמות קטנה יחסית של טיח רגיל, על כלי העבודה של הטייח.

טיח גבס 

גם בעת הכנת טיח גבס מוסיפים לחומר זה מים על פי הסמיכות הרצויה, ללא התכווצויות וללא שקיעה. אפשר למרוח אותו על קירות פנימיים וליהנות מהעובדה שהוא מתייבש תוך פרק זמן מהיר. 

איכותו של טיח גבס 

טיח גבס מיוצר משילוב של גיר(גבס) שנטחן ונשרף בטמפרטורה נמוכה ויש בו תוספות ייעודיות ולכן הוא קל באופן משמעותי מהאופציה של טיח רגיל. הטייחים מעדיפים אותו כי הם מצליחים לסיים את העבודה הרבה יותר מהר כיוון שקל מאד למרוח אותו ולהמשיך הלאה. כושר הכיסוי שלו הוא גבוה פי 2 מזה של טיח רגיל ואין צורך בביצוע של אשפרה לפני תחילת המריחה. 

מספיק למרוח שכבה אחת בעובי שנע בין 50-5 מ"מ. בתום המריחה, כמות הפחת היא מינימלית ולכן מדובר בחומר שהוא יעיל מאד לשימוש ולא גורם להוצאות כספיות מיותרות.

הצורך בטיח בתוך הבית וסביבו. מדרבן את הטייחים לבחור בין קיר גבס לבין טיח רגיל וברוב המקרים הם מעדיפים כעת להשתמש בחומר הקל והנוח לשימוש וזאת לאחר שנים רבות שהם עבדו קשה מאד עם החומר הצמנטי.

אין הבדל בנראות לאחר המריחה ולכן לאור העובדה שטיח גבס עשוי מחומרים איכותיים השימוש בו מתרחב מאד לאחרונה.

> קראו גם על איטום צמנטי

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

עוד דברים שיעניין אותך...

הסרת שיער בשיטת IPL

הסרת שיער בפנים

נשים או גברים אשר שעירים באופן משמעותי בפנים, מוצאים כי מדובר בתופעה מטרידה מאוד. לא פעם מדובר על תופעה מטרידה יותר בקרב נשים, אך גם

קרא עוד »