איך להימנע מנזילות בגג?

תיקון נזילות בגגות רעפים

אחת הבעיות המדאיגות והמזיקות במבנים ובדירות היא נזילות בגג, בעיקר בימי החורף. הגורמים העיקריים להופעת הנזילות הם בדרך כלל בעיות שונות באיטום הגג, סדקים בחלק הבניין החיצוני, המצריכה איטום קירות, מרזב לא תקין, או צנרת פגומה וכדומה.

בכדי להימנע מנזילות בגג, בדרך כלל מה שצריך לעשות זה איטום. בדרך כלל, האיטום נעשה כאשר בונים את המבנה / הבניין. במידה ולא נעשה איטום בעת הבנייה וועד הבניין או חברת הניהול תדאג לבצע איטום בגג. כמו כן במקרים בהם יש לשפץ או לתקן את האיטום, על וועד הבית מוטלת החובה לדאוג לכך ולפנות אל חברה מקצועית ומנוסה בתחום כדוגמת חברת אדיב איטום גגות!

איטום

פעמים רבות אנו מגלים נזילות בגג, שנגרמות כתוצאה מהזנחת עניין האיטום. בעונת החורף, כאשר הגשם הראשון מגיע, הוא מתחיל להצטבר על הגג, כאשר בשלב השני המים מתחילים לחדור אל תוך המבנה עצמו. לכן, אתם תגלו סימני רטיבות על הקירות בבית ובבניין, בעיקר בקומות העליונות.

זה אמנם מתחיל בסימני רטיבות קטנים ומכוערים, אבל זה עלול להתפתח ולגרום לנזקים גדולים הן למבנה והן לדיירים, מבחינה רפואית. על כתמי הרטיבות, מתפתחים עם הזמן פטריות ורעלים שונים עם עובש, אלו מהווים סכנה לבריאות הדיירים ועלול אף לגרום לקשיי נשימה. לכן יש לדאוג לתקן את הנזילה במהירות האפשרית.

תיקון מרזב

גם אם האיטום שעל הגג, בנוי בצורה יסודית ומושלמת, עדיין ישנם גורמים נוספים שיכולים לגרום לנזילות בגג. מרזב שאינו תקין ומושלם, עלול לגרום לבעיות רבות. ראו לדוגמה תיקון נזילות בגגות רעפים!

תפקידו של המרזב הוא להוביל את המים מגג המבנה אל החצר. לכן, הוא צריך להיות בנוי בצורה רחבה שתוכל לקבל את כל המים ולהוציא אותם בקלות. יש לבדוק גם את הצינור כולו, אם לא קיימים בו סתימות וכדומה.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

עוד דברים שיעניין אותך...