איך בוחרים שמאי מקרקעין?

שמאי מקרקעין בקריות

שמאי מקרקעין נכנס לתמונה כאשר רוצים להשיג חוות דעת מקצועית בענייני שומת מקרקעין, בעניינים של היטלי השבחה, הפקעות, פרויקטים של התחדשות עירונית, פירוקי שיתוף במקרקעין, הערכות שווי ועוד. הטיפים הבאים יסייעו לכם לבחור שמאי מקרקעין המתאים לצרכים שלכם. 

היכרות ראשונית באמצעות האתר 

רקע כללי אודות השמאי תוכלו למצוא באתר האינטרנט האישי או בדף עסקי ברשתות החברתיות. זה ללא ספק מקום טוב להתחיל בו. 

ידע מקצועי והסמכות 

שמאי מקצועי חייב להיות מוסמך ומקצועי, חבר לשכת השמאים ועדיף שגם בעל ידע מקצועי והסמכות בתחומים נלווים. וודאו היטב כי השמאי אליו אתם פונים מוסמך והוותק המקצועי שלו משביע את רצונכם. 

ניסיון רלוונטי בשבילכם

שימו לב כי הוא בעל ניסיון לא רק כללי אלא ספציפי בנושא שעל הפרק. לדוגמא, אם אתם זקוקים לחוות דעת לבית המשפט, וודאו כי הוא הגיש חוות דעת כאלה ובית המשפט הסתמך עליהן. 

מיהם לקוחותיו של השמאי 

העדיפו לבחור שמאי מקרקעין שמעניק את שירותיו השונים ללקוחות כמוכם. לדוגמא, אם אתם לקוחות פרטיים או שאתם חברה בע"מ, רשות מקומית וכדומה, בדקו שהשמאי העניק שירותים מקצועיים ללקוחות דומים.

אמינות, דיסקרטיות ויחס אישי

שמאי מקרקעין נחשף מתוקף תפקידו למידע שעשוי להיות רגיש, לנכסים ששווים רב ולעיתים גם לסכסוכים בין גורמים שונים. על כן, חשוב לבחור שמאי אשר ידוע בהיותו מקצוע מאוד אך גם אמין, מקפיד על יחס אישי וערך הדיסקרטיות וחסיון הלקוח מהווים עבורו ערכים חשובים. 

אם אתם זקוקים לשומה או חוות דעת עבור תביעת ביטוח, במידה ואתם צריכים להגיש שומה עצמית, שומה נגדית מול שומת הרשות המקומית, לבצע הערכה של נדל"ן ומקרקעין וכיוצא בזה, לרשותכם משרד שמאות בנאי, משרד וותיק, מקצועי ואיכותי. 

אולי יעניין אותך גם שמאי מקרקעין בקריות

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

עוד דברים שיעניין אותך...

כללי כתיבת ביבליוגרפיה

מהם כללי כתיבת ביבליוגרפיה?

בכל עבודה אקדמית או ספר עיון מוצאים לאורך הטקסט הערות שוליים שונות או מספורים של מילים מסוימות, שמציינים את ההפניה לרשימה ביבליוגרפית בסופו של הספר.

קרא עוד »