איך לדבר מול קהל? מהם הכלים הדרושים?

איך לדבר מול קהל

לא קל

לדבר מול קהל זה הוא לא דבר פשוט כלל כאשר אנחנו מעבירים מסר מסויים ומדברים בפני קהל אנו עלולים לחוות לעיתים תחושות קשות ולא נעימות. לחץ, חרדה ותחושות מסוג זה יכולות להגיע אלינו כאשר אנו מדברים מול קהל וזו בעיה גדולה מכיוון שהתחושות הללו יכולות לבוא לידי ביטוי בכך שלפתע אנו נחוש בלאק אווט ולא נזכור על מה אנחנו בכלל מדברים או גימגום, כל אחד יכול לחוות משהו אחר וברמה שונה. ישנם כלים שאנחנו צרכים לזכור ולהכיר כאשר אנו רוצים להיות רגועים ולדבר מול קהל בצורה טובה, הכנו עבורכם 3 כלים הדרושים בדיבור מול קהל.

שפת ותנועות גוף

כאשר אנו מדברים בפני קהל חשוב לנו שיקשיבו לנו לשם כך אנחנו צריכים להיות עניינים. אחת הדרכים ליצור עניין בפני הקהל היא שפת גוף. לא טוב להיות סטטי לעמוד עם ידיים לצדדים באותו מקום ולדבר בלי לזוז כיוון שמהר מאוד אנשים יאבדו קשב. לכן כאשר אני מדבר בפני קהל עלי להיות בתנועה ללכת מעט לא לעמוד באותו מקום זמן רב ובנוסף להזיז את הידיים ראש או אברים בגוף בכדי להוסיף להט בדיבור, תנסו להנות מזה.

קשר עין

לא לחשוש מלהסתכל בלבן של העניים לאנשים בקהל שלנו כאשר אנו מדברים מולם. ברגע שאנו יוצרים קשר עין עם בן אדם הקשב שלו אוטומטית עובר אלינו. נדרש ליצור קשר עין עם הקהל תוך חלופה ושינוי, בכל כמה שניות להביט בעניו של אדם אחר ולא להסתכל לתקרה או לרצפה מכיוון שהקהל עלול לאבד את ההקשבה.

קול רם

דברו חזק וברור אם נדבר חלש, לא ברור, ולא רציף הקהל עלול לאבד אותנו מהר.

קראו גם על: סדנאות לארגונים על הופעה מול קהל

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

עוד דברים שיעניין אותך...

נעלי כלה

נעלי כלה – כך תבחרי נכון

את מתחתנת? החלטת כבר את מי את רוצה להזמין ואיזה אנשים יגיעו לרקוד ולשמוח איתך? הצלחת אפילו לבחור כבר את שמלת הכלה וכעת את מנסה

קרא עוד »