פגיעה באדם בעקבות תאונה – מה עושים במקרה זה?

אם היית מעורב בתאונת דרכים כלשהי ויש סיכוי שיוגש נגדך כתב אישום, חשוב מאוד שתדע שעליך לפנות לעורך דין תעבורה, אשר יעניק לך ייצוג מקצועי ואיכותי. לא מעט נהגים שהיו מעורבים בתאונה ולא בחרו בשירותיו של עורך דין תעבורה, נאלצו להתמודד עם כתב אישום שיכול להטיל עליו עונש כבד מאוד. מכיוון שאין אף נהג שגורם לתאונת דרכים בכוונה תחילה, אלא רק בשל מהירות מופרזת, רשלנות או סיבות שונות שאינן מכוונות, עורך דין תעבורה יכול לסייע לו בהקלה על עונשו או ביציאה מהמצב ללא עונש כלל.

מה עושים לאחר שקרתה תאונה?

אם היית מעורב בתאונת דרכים, עליך לפנות באופן מידי לכוחות ההצלחה ולהמתין עד שהם יגיעו לאזור האירוע. כמו כן, עליך להגיש עזרה לנפגעים ככל שאתה יכול ולשתף עם שירותי ההצלה פעולה במסירת כלל המידע הרלוונטי אודות התאונה והמעורבים בה. כמובן שחשוב מאוד שלא תזיז את הרכב שלכם ממקום התאונה ובהחלט לא תברח מהמקום שאז, צפוי עונשך להיות הרבה יותר קשה. גם אם עמדת בכל דרישות החוק בנוגע לתאונת דרכים, אין הדבר אומר שלא יוגש נגדך כתב אישום אם היית מעורב בתאונה. אם מדובר בתאונה עצמית ללא פגיעה באדם אחר, לא תמיד תידרש להגיע לבית המשפט. אולם, במקרה שבו הייתה תאונת דרכים שבה היו נפגעים והוכרע כי אתה האשם בתאונה זאת, אין ספק שעליך לפנות באופן מידי לעורך דין תעבורה שיסייע לך להתמודד עם המצב ולהקל את כתב האישום שלך ואת העונש הצפוי לך.

מהו העונש הצפוי לנהג שהורשע בתאונת דרכים?

העונש הצפוי לנהג שהורשע בתאונת דרכים איננו משהו קבוע ולא פעם הוא תלוי בהרבה משתנים כגון: האם סעיפי האישום מיוחסים לנהג עצמו, האם נגרמו חבלות בתאונה ומהי מידת החבלות וכן, בהתאם לראיות עד כמה הנהג נחשב אשם בתאונה – מצאו מידע בנושא עונש על נהיגה בשכרות באתר של דנה דוד. חשוב לדעת שעורך דין תעבורה מקצועי ומנוסה יוכל לבדוק את כל הסיטואציה בצורה מעמיקה על מנת לבחון אם יש אפשרות כלשהי שלא יוגש נגדך כתב אישום ובמידה וכן הוגש, כיצד למזער עד כמה שניתן את העונש הצפוי לך.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

עוד דברים שיעניין אותך...