החשיבות של הסכם ממון לאחר החתונה

התחתנתם? ברכת מזל טוב לרגל השלב המהותי בחיים שלכם. מה עם הכסף? מה לגבי השותפות הכלכלית? האם לקחתם את הנושא הזה בחשבון? אם לא – עכשיו זה הזמן לקרוא על מחיר הסכם ממון באתר של עו"ד אורי גנור. חשוב מאוד לשקול ולהתחשב בנקודה הזו על מנת למנוע בעיות ממוניות בהמשך הדרך המשותפת שלכם. כי גם אם אתם מלאי תקוות לחיים מאושרים ושלווים זה לצד זה, אתם צריכים לפעול בצורה אחראית וזהירה כדי למנוע בעיות וחיכוכים בהמשך החיים. 

אפשר גם אחרי החתונה?

אמנם ההמלצה היא לבצע הסכם ממון לפני החתונה, אבל גם אחרי החתונה אפשר בהחלט לערוך הסכם כזה. כבר בשלב ההתחלתי הזה בו בני הזוג שמחים זה בזה ומרוצים מהצעד המשפחתי שהם ביצעו, יהיה נכון להתייחס לפן הממוני של החיים שלהם. הפן הזה אמנם אינו מהווה מרכיב בחיי הנישואין, אבל למרות זאת אי אפשר לזנוח אותו בצד. שכן נושאי ממון עלולים להוות גורם מתקיל בין בני זוג. במיוחד אם יש מחלוקת או כל בעיה אחרת. ואם עומדים לקראת פרידה – על אחת כמה וכמה.

היכן חותמים על הסכם?

הסכם ממון לאחר החתונה יש לערוך באופן רשמי מול עורך דין. ההסכם יקבל משנה תוקף במידה והוא יקבל גם אישור נוטריוני. ההסכם ייכתב על ידי שני בני הזוג ועורך הדין. כאשר הוא חותר להשיג הסכמה מלאה לגבי כל הנקודות המופיעות בו. וזאת כדי להבטיח כי שני בני הזוג הגיעו לכלל הסכמה בנושאי הממון הפרטיים והמשותפים. כך אפשר להמשיך לרקום את החיים המשותפים בשלווה ובביטחון, בלי לחשוש מהפסדי ממון או אבדן רכוש בגין מערכת הנישואין והחיים המשותפים של שני בני הזוג. עורך דין מוסמך ומנוסה יכול ללוות אתכם בתהליך, ולעזור לכם לעבור אותו כראוי.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

עוד דברים שיעניין אותך...