תהליך הוצאת ויזה לאירופה

ויזה לאירופה

השנים הקלילות והנוחות שבהן ישראלים בעלי אזרחות ישראלית בלבד יכלו לנסוע לאירופה ללא הוצאת ויזות למדינות מסוימות בה הולך ונגמר. מלבד ויזת שנגן ישראלים שאין להם אזרחות אירופית יצטרכו למלא שאלון על מנת לקבל אישור דיגיטלי שנקרא ETIAS, וללא זה לא יורשו להיכנס למדינות אירופה כולה. התהליך מחייב בדיקה אילו מדינות שנגן מחייבות ויזה ולכמה זמן, בכפוף למטרת הנסיעה, ומתן פרטים מדויקים בשקיפות מלאה כדי להבטיח את האישור שלכם. קראו בהרחבה מה זה ויזת ETIAS?

הוצאת ויזת שנגן

ויזת שנגן מיועדת למדינות החתומות על אמנת שנגן ומשמשת מאז שנת 2016 לכניסה למדינות אלה, בין אם הן חברות באיחוד האירופי או לא. זה נועד לעשות סדר לכל מי שחושב שאירופה מפרקת או מי שלא יודע שאין חפיפה בין האיחוד האירופי למדינות שנגן. ויזה זו מתחילה מאשרה לתקופה של עד 30 יום ומעלה בתוך תקופה של 180 ימים, ומסווגת בכמה סיווגים לפי מטרת הנסיעה ומשכה.

מטרות שונות, ויזות שונות

אנשים שנוסעים לנסיעות רבות יותר או למטרת לימודים ועבודה ומגורים בה חייבים להוציא ויזה לאירופה בסיווג שמתאים לכך (קראו כאן האם צריך ויזה לאירופה) ולהגיש את כל המסמכים המתאימים, כולל חוזה עבודה, פרטים על עבודה בארץ ולימודים, פרטים אישיים מדויקים ועוד. אם מנסים לקבל אשרת עבודה יש להמציא מסמכים ממקום העבודה שלכם. הדרכון חייב להיות בתוקף שלושה חודשים ממועד תום השהות או הטיול שלכם.

 

הוצאת ETIAS

הוצאת מסמך זה דרך האינטרנט כרוכה במענה פרטים מדויקים – פרטים בסיסיים עליכם, מספר כרטיס אשראי על מנת לשלם אגרה, מייל, כתובת, מספר זהות, אזרחות, תעודת נישואין, ביטוח רפואי, מקום עבודה, מגורים וגם מענה מדויק על שאלות אבטחה שמנסות לברר מידע על הקשר שלכם לפשעי סמים, רישום פלילי, הקשר שלכם לטרור, נסיעות קודמות שלכם, פעילות פלילית ועוד. התשובה תגיע במייל ורוב הבקשות נענות בחיוב אבל לא לפני שעושים בדיקה במאגרי מידע משטרתיים בינלאומיים.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

עוד דברים שיעניין אותך...

ויזה לאירופה

תהליך הוצאת ויזה לאירופה

השנים הקלילות והנוחות שבהן ישראלים בעלי אזרחות ישראלית בלבד יכלו לנסוע לאירופה ללא הוצאת ויזות למדינות מסוימות בה הולך ונגמר. מלבד ויזת שנגן ישראלים שאין

קרא עוד »