דלקת בנרתיק: איך למנוע אותה בלי לראות רופא?

דלקת בנרתיק די נפוצה בקרב נשים, ויש לכך לא מעט סיבות כגון יחסי מין, או הזעה באזור, כלור בבריכה, ועוד. למעשה כשני שליש מהנשים, יסבלו במהלך חיים מדלקת בנרתיק. לא תמיד חייבים לפנות לרופא, במקרים מסוימים החוכמה הגדולה היא מניעה. דלקת בנרתיק: איך למנוע אותה בלי לראות רופא?

טיפול בדלקת ומניעתה

בהחלט ניתן למנוע את הדלקת הנ"ל, אבל יש לדעת כיצד עושים זאת, וכך גם ניתן למנוע הגעה לרופא. טוב לדעת כי אפשרי לטפל בדלקת בנרתיק מבלי לראות רופא, אבל לא בכל המקרים. הנה ההנחיות:

פדים עלולים לגרום לדלקת בשל הזעה באזור, ואף נוצרת לחות. אם החלטתן ללכת לבריכה, מן הסתם יש בה כלור, מה שיכול לגרום לירידה של חומציות, ורופאים גם יכולים לאתר האם נדבקתן בחיידק. במקרים הללו יש לפנות לרופא מיד. בנוסף, לא מומלץ ללבוש תחתונים העשויים מחומר סינטטי, אלא רק תחתונים העשויים מכותנה. 

תוכלי לקראת עוד על דלקת או כאבים בפות באתר של יעקב בורנשטיין.

סקיני ג'ינס? ממש לא!

בשנים האחרונות ניתן לשים לב כי הרבה מאוד נשים לובשות סקיני ג'ינס. מה רע בזה? והיה והמכנסיים צמודים, בדומה לסקיני ג'ינס, הדבר יכול להביא לידי כך שתיווצר לחות באזור הנרתיק, במיוחד בימות העונה החמה. מכיוון שהמכנסיים הנ"ל גורמות גם להזעה רבה. גם עניין זה מאפשר צמיחת פטריות או חיידקים בנרתיק.

דרכים נוספות להימנע מדלקת בנרתיק

כמובן ישנן עוד דרכים למנוע דלקת. למשל: לא מומלץ לשטוף את הנרתיק בתדירות גבוהה, לאחר האמבטיה ייבשו את האזור.

מה ההבדלים בין חיידקים לפטרייה?

כאשר קיימת דלקת בנרתיק והסיבה לכך היא פטרייה, פנו לרופא נשים יעקב בורנשטיין. כמו כן קיימת דלקת  חיידקית. במקרים אלה, יש לזמן תור לרופא כמה שיותר מוקדם.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

עוד דברים שיעניין אותך...

ניקיון משרדים בתל אביב

ניקיון משרדים בתל אביב

שמירה על משרד נקי לא רע משפרת את האווירה במקום העבודה, אלא גם תוכל לגרום לכם להרגיש הרבה יותר בנוח. אם אתם לא רוצים לסבול

קרא עוד »
Americandocs

איך מוציאים ויזה לארה"ב?

כל החפץ לנחות בגבולות ארצות הברית לטיול, תקופת מגורים או עבודה – חייב להצטייד מראש בויזה לארה"ב. ארצות הברית מעוניינת לשלוט על השוהים בגבולותיה ועל

קרא עוד »