מה זה ייפוי כח מתמשך ומתי זה עוזר?

מה זה ייפוי כח מתמשך

כמעט כל אדם יכול להגיע למצב שבו הוא מאבד את צלילותו באופן פתאומי יותר או פחות. כאשר אדם מגיע למצב מעין זה, הרי שהיכולת שלו לקבל החלטות עצמאיות לגבי דברים מהותיים הנוגעים לחייו נפגעת. מטבע הדברים, כל אדם מעוניין שאם יקרה לו משהו שכזה, הרי שמי שיופקד על קבלת ההחלטות הנוגעות אליו יהיה אדם קרוב אליו אשר מכיר אותו היטב, אוהב אותו ויקבל את ההחלטות הטובות ביותר עבורו. כיום, באמצעות ייפוי כוח מתמשך כל אדם יכול למנות כל אדם שירצה להיות זה שיחליט על ענייניו אם יגיע למצב שבו הוא איננו צלול מספיק לקבל החלטות חשובות הנוגעות אליו. קראו עוד על ייפוי כוח מתמשך באתר של יונית גזל.

מהו ייפוי כח מתמשך

בעוד שעד התיקון אשר קבע ייפוי כוח מתמשך, אפוטרופסות הייתה המנגנון היחיד שבאמצעותו אדם היה יכול לקבל סמכות לנהל את ענייניו אל אדם אחר שאיננו יכול לעשות זאת בשל מוגבלות נפשית או שכלית ובשל העובדה שבמידה ואדם לא מינה אפוטרופוס לעצמו בית המשפט נדרש למנות עבורו את האפוטרפוס, הרי שכיום באמצעות ייפוי כח מתמשך כל אדם יכול להחליט מראש כאשר הוא עדיין צלול וכשיר משפטית, מי האדם שיקבל החלטות הנוגעות אליו במידה ויהיה צורך בכך. ייפוי כח מתמשך נכנס לתוקף בנסיבות המדוברת והממנה את מיופה הכח יכול לבחור איזה סמכויות יהיו למיופה הכח. כלומר, בעוד שאפוטרופוס מקבל סמכות להכריע בכל ענייניו של אדם לא כשיר, מיופה כח מקבל סמכויות ספציפיות אשר קבע מראש הממנה.

מהן הסמכויות של מיופה כח בייפוי כח מתמשך?

הממנה יכול כאמור להקנות למיופה כח סמכות לנהל את ענייני הרכוש שלו, את ענייני הבריאות האישיים שלו ועוד. כמו כן, הממנה יכול להגביל את התקופה שבה יקבל מיופה הכח החלטות לגבי נושאים שונים הקשורים אליו. חשוב מאוד לבצע ייפוי כח מתמשך אצל עורך דין העוסק בתחום בצורה הטובה והמקצועית ביותר.

במידת הצורך תוכלו לקרוא גם על גישור גירושין באתר עו"ד יונית גזל

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

עוד דברים שיעניין אותך...