סיפורים לפני השינה

סיפורים לפני השינה הם דרך להכיר לילדים תרבויות ומסורות שונות. סיפורים לילדים מהסוג הזה יכולים לעזור להם ללמוד על העולם סביבם ועל תרבות הוריהם.

ילדים שנחשפים לסיפורים לפני השינה מגיל צעיר יהיו בעלי סיכוי גבוה יותר לפתח אמפתיה לזולת, מה שחשוב להצלחה בלימודים ובמקום העבודה.

הורים צריכים ליצור סיפורים לפני השינה שמתאימים לגילם, חינוכיים ומהנים עבור ילדיהם.

סיפורים לפני השינה הם דרך מצוינת להרדים ילדים. הם גם דרך מצוינת עבור הורים או אפוטרופוסים ליצור קשר עם ילדיהם.

ילדים אוהבים סיפורים והם יכולים לעזור להם להבין את העולם סביבם. אין זמן טוב יותר עבור הורים או אפוטרופוסים לחלוק את הסיפורים הללו עם ילדיהם מאשר לפני השינה.

ישנם יתרונות רבים של קריאת סיפורים לפני השינה לילדכם, כולל:

זה מעודד מעורבות ושיחה.

זה עשוי להיראות מתסכל בהתחלה אם ילדכם מוסח בקלות וממשיך להפריע לסיפור בשאלות. אבל הבינו שזו בעצם הזדמנות מצוינת לעזור להם לקשור את הסיפור עם העולם החיצון כדי שיוכלו להבין טוב יותר מה קורה. שמור אותם מעורבים וקשובים על ידי התייחסות לאירועים האחרונים: "כן, היא אוהבת גורים! זוכר את הגור ההוא שראינו אתמול?"

זה מציע הזדמנות להשתטות עם הקטן שלך.

להיות הורה אומר שלא תמיד אתה יכול להיות הבחור הטוב. אבל כשזה שעת סיפור, זה מקום לשטויות ללא מעצורים. ניסוי עם קולות שונים ואולי אפילו תפעל קצת את הסיפור. צאו מהשחקן הפנימי שלכם והתפרעו – רוב הילדים אוהבים מעט תנועה ורעש בסיפורים שלהם, אז תן להם את מה שהם רוצים!

עם כל העיסוק בהורות, נחמד לקבל קצת זמן מהיום לשבת ולהירגע עם סיפור. ועכשיו כשאתה יודע כמה זה יכול להיות מועיל, אין שום תירוץ לא לתפוס ספר ולהכניס כמה פרקים עם הילדים שלך.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.