בצק עלים – לא רק לדברים מלוחים

אנחנו נוטים לחשוב שבצק עלים מיועד להכנת פשטידות, בורקסים, מאפים ומאכלים מלוחים אחרים. זו הסיבה שאנחנו בוחרים לרכוש ולהשתמש בו. אך כל מי שמכיר מעט את עולם המטבח יודע, בצק עלים יכול להתאים גם למאכלים מתוקים. 

למעשה, אנחנו יכולים למצוא בצק עלים מלוח, אך אנחנו יכולים למצוא גם בצק עלים מתוק. כל אחד יכול לבחור באיזה להשתמש על פי צרכיו, על פי סוג המנה אותה הוא מבקש להכין. באופן טבעי, בצק עלים מלוח מתאים יותר לארוחות צהריים וערב, בעוד בצק עלים מתוק מתאים לקינוחים, מאפים לבוקר או לאירועי יום הולדת, אירועים בעבודה וכדומה. 

אחת הדוגמאות הטובות לכך, הוא מאפה בצק עלים במילוי שוקולד. מדובר על מאפה שקל מאוד להכין אותו, לא דורש הרבה מרכיבים, לא דורש הרבה זמן, והוא יכול להוות קינוח טעים מאוד אשר ישרת אותנו לצרכים שונים. צריך לציין עוד, הורים המעוניינים לבשל עם הילדים שלהם, יכולים למצוא בכך עניין רב. 

מה זה בצק עלים עם שוקולד?

הרעיון הוא פשוט, לוקחים את הבצק, פורסים אותו היטב, מורחים עליו חומר שידביק את השוקולד לבצק, ואז לוקחים סוג של שוקולד מסוים, בין אם זה שוקולד מריר, שוקולד רגיל, מיוחד או כל דבר אחר, מניחים אותו בתוך הבצק, סוגרים היטב, מורחים מעט ביצה ואבקת סוכר על הבצק, אפשר לשים שומשום, קוקוס, סוכריות או כל דבר אחר, מכניסים לתנור, רבע שעה אפייה וזה מוכן. 

מי שרוצה, יכול גם למלא את הבצק בדברים אחרים, למשל, גבינות, צימוקים, דבש, ממרחים שונים, ועוד. כל אחד יכול לבחור מה בדיוק למלא ואיך בדיוק לעשות את זה בשביל שזה יהווה קינוח טעים. 

> קבלו מכון מהיר של סלט חסה שכולם אוהבים

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.