בודק תוכנה qa – איך בוחרים את האיש הנכון?

הרבה פעמים כשאנחנו קוראים מאמר על תחום כמו בודק תוכנה, אז הוא יוצא מנקודת מבט של צעיר או צעירה המבקשים ללמוד את התחום. המאמרים מנסים לעזור להם להבין, איך הם יכולים לבחור קורס (קבלו מחיר של קורס QA), איך הם יכולים להשתלב בתחום, מה השכר שהם יכולים לקבל במהלך עבודתם ועוד. אלו דברים חשוב, אך יש גם שני למשוואה. 

במאמר זה אנחנו נבחן איך בעל חברה או כל גורם אחר, אמורים לשכור את שירותיו של בודק תוכנה QA. כלומר, איך הוא אמור להחליט את מי לקחת לעבודה ומי לא. מעבר לשאלה של מבחנים וכדומה, שהם חשובים, ישנן שאלות נוספות שיכולות להכריע בנושא. 

צריך לומר במהלך השנים נוצר ביקוש רב לבודקי תוכנה, בהתאם לכך גם נוצר היצע גדול של צעירים וצעירות העוסקים בתחום. כל אחד מהם מציע את שירותיו ויכולותיו למי שמבקש לשכור אותם, בין אם זה כשכיר ובין אם זה כפרילנס, עצמאי. 

איך בוחרים עובד QA?

ראשית, אנחנו צריכים לבחון מאיפה הוא מגיע. קרי, מאיזה מוסד לימודים הוא מגיע, עד כמה המוסד נחשב איכותי, עד כמה תוכנית הלימודים שלו נחשבת איכותית, רצינית ועדכנית. כמובן חשוב לברר איך סיים המועמד את לימודיו, והאם הוא קיבל תעודת השכרה בסיום הקורס. 

שנית, יש לבחון מה בדיוק העובד יכול לספק לנו, בין אם זה מבחינת יכולות, בין אם זה מבחינת שעות, הן כשכיר והן כעצמאי. יש לבצע מבחנים בשביל לוודא את רמת היכולת שלו. 

שלישית, רצוי מאוד לבדוק איך הוא מתנהל בתוך צוות. עובד שסיים לימודי QA, לא עובד לבד. הוא צריך לעבוד עם אנשים נוספים. כמו כן, יש לוודא שהוא מסוגל לקבל הוראות, לעמוד בלוח זמנים ולבצע את כל המטפלות שהתפקיד דורש. 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.