מה צריך לדעת על התהליך של קניית כלב מחו"ל

קניית כלב מחו"ל, מה זה אומר ומה צריך לדעת? אם אתם קונים כלב מחו"ל, אז התהליך של מציאת חנות מתאימה יכול להיות די מאתגר. יש להביא בחשבון את התקנות לגבי ייבוא בעלי חיים, חיסונים וכדומה. תצטרך גם לשקול כמה אתה מוכן לשלם, כי פערי המחיר גבוהים ובקלות אפשר להוציא יותר מ-$500. 

גזעי או לא גזעי 

לרוב קניית כלב מחו"ל משמשת להביא כלבים גזעיים. לדוגמא, גזע הרועה הגרמני. הם בעלי חיים נאמנים להפליא שיהוו תוספת נהדרת למשפחה, הם אינטליגנטים ומאוד מגלים חיבה. בכל מקרה, כאשר קונים כלב גזעי, יש לבדוק מראש את הטמפרמנט של חיית המחמד החדשה שלכם. ישנו למשל גזע הידוע כפעיל מאוד ונלהב, אך גם בעל רצון חזק. יש גזעים שקל מאוד לאלף ואחרים זה יותר מאתגר. 

תעודות ואישורים 

לפני קניית כלב מחו"ל צריך לדאוג שיש לו תעודת בריאות שאומרת שהוא לא מסוכן ואפשר לקחת אותו לחו"ל. מי שרוצה לייבא ארצה כלב צריך רישיון וחייב להשיג תיעוד המראה שהחיה אינה מסוכנת ושהיא בריאה. כיום רובנו יכולים להביא את הכלבים שלנו מחו"ל ללא כל בעיה. אנחנו רק צריכים לוודא שחיות המחמד שאנו קונים בריאות ובכושר טוב לפני שממשיכים בתהליך.

אם כן, ישנם מספר דברים שאתה צריך לשקול לפני קניית כלב מחו"ל. ראשית כל , איזה סוג של כלב אתה רוצה? מאיזו מדינה אתה רוצה להביא את הכלב? לא כל מדינה זרה תאפשר לך לייבא בעלי חיים מכל סוג וללא הגבלות. פעמים רבות ידרשו חיסון או בדיקת בריאות ספציפית לפני שיאפשרו לכלבכם להיכנס לארץ. לעיתים יש צורך גם בתקופה של הסגר מבעוד מועד. 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.